• LIT
  • Naujienos
Atgal

Naujienos

Pradedamas paraiškų priėmimas stipendijoms „Moterims moksle“

2018 01 22
Informacija žiniasklaidai
 
Šiandien Baltijos šalyse prasideda paraiškų, skirtų prestižinei „L'ORÉAL Baltic“ „Moterims moksle“ stipendijai gauti, priėmimas. 2018 m. penkioms Baltijos šalių mokslininkėms bus skirta 6 000 eurų stipendija už jų indėlį į mokslą.

Konkursas vyks visose trijose Baltijos šalyse – Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Kiekvienoje šalyje bus skiriama stipendija moksliniams tyrimams gyvosios gamtos mokslų, aplinkosaugos, fizikos ir inžinerijos srityse. Į stipendiją Lietuvoje pretenduos daktaro disertaciją apsigynusios tyrėjos iki 40 metų amžiaus.

Nuo 2005 metų „L`ORÉAL Baltic“, Latvijos nacionalinė UNESCO komisija ir stipendijos globėja Vaira Vykė Freiberga įsteigė programą „Moterims moksle“, 39 mokslininkės apdovanotos stipendijomis asmeniniam tobulėjimui, taip pat pernai pirmą kartą šia stipendija apdovanota viena mokslininkė iš Lietuvos ir viena iš Estijos. 2017 metais „Moterims moksle“ stipendiją gavo Renāte Ranka, Jekaterīna Ivanova ir Marina Sokolova iš Latvijos, taip pat Urtė Neniškytė iš Lietuvos ir Els Heinsalu iš Estijos.

Šiais metais programa „Moterims moksle“ švenčia savo 20-ąsias metines. Nuo 1998 m. Paryžiuje tarptautinė kosmetikos grupė L'ORÉAL ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) programa „Moterims moksle“ prisidėjo prie mokslo pažangos ir skatino lyčių lygybę moksle. Programa siekiama populiarinti mokslininkių pasiekimus, įkvėpti moteris visame pasaulyje ir padėti jaunosioms mokslininkėms pasiekti savo tikslus. Stipendiją „Moterims moksle“ remia jaunosios mokslininkės, kurios populiarina įvairias mokslo šakas, taip pat siekia mažinti nelygybę darbo aplinkoje. Pagal šią programą 2525 mokslininkės iš daugiau nei 115 šalių yra remiamos tarptautiniu mastu.

Tai vienintelė paramos programa Baltijos šalyse, kuri yra skirta specialiai moterims, dirbančioms mokslo srityje. Jos tikslas yra skatinti Baltijos šalių mokslininkių plėtrą, padedančią pasiekti naujus tikslus ir sukurti pridėtinę vertę tiek mokslui, tiek visuomenei.

„L'ORÉAL Baltic“ „Moterims moksle“ stipendijų programa yra įgyvendinama bendradarbiaujant su Latvijos, Lietuvos ir Estijos mokslų akademijomis, nacionalinėmis Lietuvos, Latvijos ir Estijos UNESCO komisijomis.
Baltijos šalių mokslininkės skatinamos dalintis savo įkvepiančiu darbu ir kreiptis dėl „L'ORÉAL Baltic“ „Moterims moksle“ stipendijų nuo 2018 m. sausio 22 d. iki kovo 5 d. tarptautinėje svetainėje www.fwis.fr


Papildoma informacija:

Aija Miglāne
L'Oréal Baltic
Tel.: 24330016
El. paštas:
Projekto puslapis:
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos puslapis: