• LIT
  • Naujienos
Atgal

Naujienos

Lietuvos mokslų akademijoje – 2017 m. Lietuvos mokslo premijos laureato diplomų teikimo iškilmės

2018 03 06

2018 m. kovo 6 d. 15.30 val. vyks 2017 metų Lietuvos mokslo premijos laureato diplomų  teikimo iškilmės. Diplomus įteiks ir laureatus sveikins Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, LMP komisijos pirmininkas akad. Jūras Banys, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, LMP komisijos pirmininko pavaduotojas akad. Rimvydas Petrauskas.

Lietuvos mokslo premijų komisija 2017 m. Lietuvos mokslo premijas paskyrė:

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse

Fundamentiniai ir taikomieji mokslinių tyrimų darbai

1. Ryčiui Ambrazevičiui už darbų ciklą „Akustikos metodų plėtra muzikos ir kalbos tyrimuose“. Pateikė Kauno technologijos universitetas.

2. Daliai Klajumienei už darbų ciklą „Lietuvos XVIII a. antros pusės – XX a. pradžios  pasaulietinių interjerų paveldas: dekoro elementų tyrimai“. Pateikė Vilniaus dailės akademija.

Fizinių mokslų srityje

Fundamentiniai ir taikomieji mokslinių tyrimų darbai

1. Mifodijui Sapagovui, Raimondui Čiegiui, Artūrui Štikonui už darbų ciklą „Neklasikiniai diferencialiniai uždaviniai ir jų sprendimo metodai (2002–2016)“. Pateikė Vilniaus universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

2. Leonui Valkūnui už darbų ciklą „Fotoindukuotų vyksmų savireguliacija ir valdymas molekuliniuose nanodariniuose (2005–2016)“. Pateikė Vilniaus universitetas ir Fizinių ir technologijos mokslų centras.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse

Fundamentinis ir taikomasis mokslinių tyrimų darbas

1. Sauliui Klimašauskui už darbų ciklą „Molekuliniai įrankiai epigenomikai ir rnomikai (2002–2016)“. Pateikė Vilniaus universitetas.

2. Virginijui Šikšniui, Giedriui Gasiūnui, Tomui Šinkūnui, Tautvydui Karveliui už darbų ciklą „CRISPR-Cas sistemų tyrimai: nuo bakterijų imuniteto iki  genų redagavimo technologijos (2011–2016)“. Pateikė Vilniaus universitetas.