• LIT
  • Naujienos
Atgal

Naujienos

Lietuvos Respublikos apdovanojimais pagerbti du Lietuvos ir Vokietijos mokslo plėtros puoselėtojai

2018 07 11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanojo mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečius.

„Šią dieną labiausiai norisi pabrėžti tai, kas nuveikta, ir padėkoti visiems, kurie iš širdies dirba Lietuvai. Tiems, kurių pilietiškumas – ne poza ir ne tušti žodžiai, kuriems ši šalis – svarbiausia pasaulyje. Jūsų dėka Lietuva per mažiau nei tris dešimtis metų nuėjo tokį valstybingumo kelią ir šiandien drąsiai lygiuojasi su daugeliu Europos ir kitų pasaulio valstybių, su kuriomis mus sieja tvirti draugystės ryšiai“, – teikdama valstybės ordinus ir medalius sakė Lietuvos Prezidentė.

Pagerbti du Lietuvos ir Vokietijos mokslo plėtros puoselėtojai, aktyviai padėję Lietuvai tapti Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) asocijuotąja nare. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanotas buvęs ilgametis CERN generalinis direktorius, Vokietijos fizikų draugijos pirmininkas, Europos Komisijos mokslinių konsultacijų mechanizmo mokslinių konsultantų aukšto lygio grupės pirmininkas prof. dr. Rolfas Dyteris Helmutas HOJERIS (Rolf-Dieter Hellmut HEUER). Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi – CERN patarėjas valstybių ne narių ir tarptautinių santykių klausimais dr. Kristofas ŠEFERIS (Christoph SCHÄFER).

 Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos pranešimą