• LIT
  • Naujienos
Atgal

Naujienos

Patvirtintos LMA tikrųjų narių laisvos vietos pagal specialybes

2018 09 25

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas, remdamasis Mokslų akademijos Statuto 20, 21 punktais, praneša apie laisvas šių specialybių Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikrųjų narių vietas ir kandidatų joms užimti iškėlimo tvarką:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriuje:
ekonomika – 1 vieta, filosofija – 1 vieta, istorija – 1 vieta, politikos mokslai – 1 vieta;
Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriuje:
fizika – 3 vietos;
Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriuje:
biologija – 1 vieta, biochemija – 1 vieta, fizinė geografija – 1 vieta;
Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriuje
agronomija – 1 vieta, agroekologija – 1 vieta, žemės ūkio ir aplinkos inžinerija – 1 vieta;
Technikos mokslų skyriuje:
energetika – 1 vieta, informatika ir elektronika – 2 vietos, medžiagų inžinerija – 1 vieta.

Mokslų akademijos tikraisiais nariais renkami Lietuvos mokslininkai, praturtinę mokslą ir kultūrą didelės reikšmės darbais. Išimtiniais atvejais renkami pripažinti menininkai. Mokslų akademijos narių visuotinio susirinkimo nustatyti reikalavimai asmenims, siekiantiems dalyvauti Mokslų akademijos tikrųjų narių rinkimuose, paskelbti http://www.lma.lt/reikalavimai-renkamiems-nariams .

Mokslų akademijos tikrieji nariai ir nariai emeritai turi teisę iki 2018 m. spalio 25 d. iškelti kandidatus pagal skelbime nurodytas specialybes. Kandidatus iškelti gali taip pat mokslo ir studijų institucijų senatai, mokslo tarybos ir mokslininkų asociacijos.

Lietuvos mokslų akademijai apie iškeltą kandidatą mokslo ir studijų institucijų senatai, mokslo tarybos, mokslininkų asociacijos pateikia posėdžio protokolo išrašą nurodydami iškėlimo motyvus. LMA tikrieji nariai ar nariai emeritai – motyvuotą raštą dėl keliamo kandidato. Iškėlusieji kandidatus pateikia išsamias žinias apie jų mokslinę veiklą pagal LMA narių visuotinio susirinkimo nustatytus reikalavimus. Taip pat pateikiami kandidatų biografiniai (gyvenimo aprašymas) ir asmens dokumentų duomenys (paso ar tapatybės kortelės, socialinio draudimo pažymėjimo kopijos), mokslo laipsnių bei vardų diplomų kopijos ir fotonuotraukos.

Dokumentai priimami Lietuvos mokslų akademijos prezidento sekretoriate iki 2018 m. spalio 25 d. 15.00 val. Gedimino pr. 3, 01103 Vilnius, tel. (8 5) 261 3651