Renginiai

Atgal

Renginių archyvas

Nuotolinė paskaita „Žmogaus vaizdavimas priešistorėje ir Marijos Gimbutienės Deivių teorija“

2021 01 28
Lietuvos mokslų akademijos (LMA) skyrius „Mokslininkų rūmai“ kviečia į nuotolinį renginį, skirtą archeologės, antropologės, LMA užsienio narės prof. Marijos Gimbutienės 100-osioms gimimo metinėms.
 
Sausio 28 d. 17 val.
vyks Lietuvos istorijos instituto dr. Agnės Čivilytės nuotolinė paskaita „Žmogaus vaizdavimas priešistorėje ir Marijos Gimbutienės Deivių teorija“.

Registracija į paskaitą (iki sausio 25 d. 17 val.): https://forms.gle/3f4NSCoreLqaEucr6 

Paskaita „Žmogaus vaizdavimas priešistorėje ir Marijos Gimbutienės Deivių teorija“ skirta aptarti garsiąją lietuvių mokslininkės, archeologės prof. Marijos Gimbutienės hipotezę apie senąsias Deives. Marija Gimbutienė yra parašiusi ne vieną archeologinę studiją, tačiau labiausiai mokslininkė išgarsėjo ir įėjo į pasaulio archeologijos istoriją dėl sukurtos akmens amžiaus Europos vizijos, kurią ji vadina Senąja Europa. Archeologinių kasinėjimų metu surasti tūkstančiai moters figūrėlių buvo jos atramos taškas, vedęs link vientiso ir idiliško praeities visuomenės vaizdavimo, kai pasaulis buvo taikus, o viską valdė moterys.
Paskaitoje klausytojai bus supažindinti su prof. Marijos Gimbutienės argumentais, pristatoma gausi ir įspūdinga archeologinė medžiaga siekiant atsakyti į klausimą, kokią reikšmę turėjo žmogaus vaizdavimas praeities žmogui ir kokia buvo antropomorfinių figūrėlių paskirtis. Be to, bus kalbama apie tai, kokios medžiagos buvo naudojamos figūrėlėms gaminti ir kaip tai buvo daroma. Paskaitos tikslas – trumpai ir aiškiai atskleisti prof. Marijos Gimbutienės minties raidą ir pateikti naujų interpretacijų.