Naujienos

Atgal

Naujienų archyvas

LMA vadovybės susitikimas su Izraelio ambasadoriumi

2018 10 24

Lietuvos mokslų akademijoje š. m. spalio 24 d. LMA prezidentas Jūras Banys ir viceprezidentas Zenonas Dabkevičius susitiko su J. E. Izraelio nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi  Lietuvos Respublikoje  Amiru Maimonu (Amir Maimon).

Susitikime buvo prisiminta apie 2016 m. birželio 28  d. pasirašytą Lietuvos ir Izraelio mokslų akademijų bendradarbiavimo memorandumą. Aptartos abiejų šalių mokslininkų glaudesnio bendradarbiavimo galimybės istorijos ir kultūros paveldo, fizinių, biomedicinos ir technologinių  fundamentinių ir taikomųjų mokslų bei inovacijų srityse. Izraelio ambasadorius pakvietė labiau naudotis galimybėmis keistis studentais, jaunaisiais mokslininkais ir podoktorantūros stažuotėmis, identifikuoti aktualiausias mokslinių tyrimų sritis, kuriose mokslininkų bendradarbiavimas būtų vaisingiausias.

Buvo diskutuota apie modernios visuomenės formavimą abejose šalyse, jaunimo susidomėjimo moksliniais tyrimais skatinimą nuo pagrindinių mokyklų ar net darželio auklėtinių. Ambasadorius pateikė pavyzdžių, kokiomis priemonėmis sugrąžino nutekėjusius iš šalies protus, ir į šalį pakvietė jaunimą, nepriklausomai nuo išsilavinimo ir specialybės, sugrįžti iš emigracijos.

Taip pat buvo aptarti artimiausi planai pasikeisti mokslininkų  ir akademijų vadovybės vizitais.