Naujienos

Atgal

Naujienų archyvas

Ukrainos nacionalinė mokslų akademija švenčia šimtmetį

2018 12 10
Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Jūras Banys ir viceprezidentas Zenonas Dabkevičius 2018 m. gruodžio 6–8 dienomis  dalyvavo Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos jubiliejaus renginiuose.

Ukrainos mokslų akademija, įkurta 1918 m. lapkričio 27 d.,  švenčia savo veiklos šimtmetį. Akademija, pradėjusi veiklą turėdama Istorijos ir filologijos, Fizikos ir matematikos bei Socialinių studijų skyrius, tris institutus, 15 komisijų ir nacionalinę biblioteka, dabar jungia 14 skyrių 170 institutų ir tyrimo centrų, dvi bibliotekas, joje dirba per 16 tūkstančių tyrėjų.   Tai didelė savarankišką organizacija, koordinuojanti mokslinio tyrimo institutus, joje yra 190 tikrųjų akademijos narių, 392 asocijuoti ir 95 užsienio nariai.

Įdomu tai, kad kartu šimtmetį švenčia ir Akademijos prezidentas Borisas Patonas, tarptautinio masto elektrinio suvirinimo mokslo specialistas. Šioms pareigoms buvo išrinktas 1962 metais ir jai vadovauja jau 56 metus, kartu vadovaudamas 65 metus Elektrinio suvirinimo institutui.

Minėjime dalyvavo 18 užsienio šalių  ir 5 tarptautinių organizacijų delegacijos, iš viso 45 svečiai. Gausiausios delegacijos buvo iš Kinijos (8 nariai), Azerbaidžano (5), Baltarusijos, Vietnamo (po 4) ir Vokietijos (3).
Jubiliejiniuose renginiuos dalyvavo ir Akademiją sveikino šalies prezidentas Petro Porošenka, atvykusios delegacijos, kiti svečiai. Įvertinus Akademijos ir jos mokslo institutų veiklą per šimtmetį, buvo diskutuota ir apie ateities perspektyvas. Ukraina, būdama sudėtingoje politinėje ir ekonominėje situacijoje, tik 0,26 proc. bendro vidaus produkto skiria mokslui, todėl skatinamas mokslo ir verslo bendradarbiavimas, siekiama dalyvauti tarptautiniuose mokslo projektuose, ieškoma ryšių su užsienio mokslo ir studijų institucijomis.

Akad. Zenonas Dabkevičius