Naujienos

Atgal

Naujienų archyvas

LMA narių visuotinis susirinkimas, baigiantis 2018 metams

2018 12 21

2018 m. gruodžio 20 d. įvyko kalėdinis Lietuvos mokslų akademijos narių visuotinis susirinkimas. Renginio pradžioje tylos minute buvo pagerbtas akademiko, žymaus Lietuvos istorijos tyrėjo, Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro prof. Antano Tylos atminimas. Po to LMA prezidiumas ir skyrių nariai pasveikino jubiliatus: akademikus Kęstutį Strupą ir Zenoną Norkų – 60 metų, Antaną Andrijauską – 70 metų, Donatą Surgailį – 75 metų ir Jurgį Vilemą – 80 metų sukakties proga.

Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas įteikė Meilės Lukšienės premijos laureato diplomą Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos doc. dr. Ramutei Teresei Bruzgelevičienei už monografijas ir taikomuosius Lietuvos švietimo kūrimo tyrimus 1988–2014 m. Ramutė Teresė Bruzgelevičienė – mokslininkė ir žurnalistė, aktyvi atkurtos Lietuvos valstybės švietimo reformos dalyvė. Laureatę sveikino LMA prezidentas akad. Jūras Banys ir viceprezidentas akad. Zenonas Dabkevičius, Kauno m. meras Visvaldas Matijošaitis.

Pagerbti ir 2018 m. Kauno miesto mokslo premijos laureatai. Premijos skirtos humanitarinių ar socialinių mokslų srityje – Vytauto Didžiojo universiteto profesorei Laimai Šinkūnaitei už Kauno sakralinio paveldo tyrimus, fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ar technologijos mokslų srityje – LMA tikrajam nariui, Kauno technologijos universiteto profesoriui Rymantui Jonui Kažiui už ultragarsinių matavimo bei diagnostikos technologijų ekstremaliomis sąlygomis kūrimą, nuopelnus puoselėjant ultragarso mokyklą. V. Matijošaitis sveikindamas laureatus paminėjo, kad Kaune po kelerių metų iškilsiantis Mokslo ir technologijų sklaidos centras „Mokslo sala“ dar labiau skatins jaunimą domėtis mokslu ir didins perspektyvių mokslininkų, taip pat ir akademikų, gretas.

Šiuolaikiniame pasaulyje net ir sporto pergalių neįmanoma pasiekti be mokslininkų pagalbos, be naujausių technologijų. Tą pabrėžė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, kalbėjusi Lietuvos mokslų akademijos ir Lietuvos olimpinės akademijos bendradarbiavimo sutarties pasirašymo proga. Sutartį pasirašė LMA prezidentas akad. J. Banys ir Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas Artūras Poviliūnas. Jo žodžiais, šis dokumentas padės Lietuvos sportininkams siekti geriausių rezultatų bendraujant su sporto mokslininkais ir kartu skatins visuomenės sveikatinimo pažangą.

Lietuvos mokslų akademija šių metų rugsėjo 20 d. patvirtino Jaunosios akademijos nuostatus ir ėmėsi kurti LMA Jaunąją akademiją (LMAJA). Spalio 5 d. buvo paskelbti rinkimai į LMAJA narius. Į šią akademiją išrinkti jaunieji mokslininkai, pasiekę reikšmingų mokslo rezultatų ir aktyvūs profesinėje veikloje. LMA narių visuotiniame susirinkime buvo įteikti pažymėjimai pirmiesiems dešimčiai narių. Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriuje LMAJA nariais išrinkti dr. Olga Mastianica-Stankevič ir dr. Donatas Murauskas; Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriuje – dr. Mangirdas Malinauskas ir dr. Edvinas Orentas; Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriuje – dr. Juozas Kupčinskas ir dr. Vaidas Palinauskas; Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriuje – dr. Diana Marčiulynienė ir dr. Jurga Miliauskienė, Technikos mokslų skyriuje – dr. Mindaugas Gedvilas ir dr. Darius Gudeika.

LMA narių visuotinio susirinkime taip pat buvo nutarta, kad LMA tikrųjų narių ir užsienio narių rinkimai vyks 2019 m. vasario 14 d. Iškilmingą susirinkimą užbaigė kalėdinė muzikinė programa, kurią atliko vokalinis instrumentinis trio: Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Viktorija Zabrodaitė (fleita) ir Violeta Vaičiulienė (fortepijonas).

Parengė dr. Rolandas Maskoliūnas ir dr. Andrius Bernotas