Renginiai

Atgal

Renginių archyvas

Konferencija-diskusija „Piktžolių tyrimų ištakos ir raida Lietuvoje“, skirta prof. Jadvygos Monstvilaitės (1919–2004) 100-osioms gimimo metinėms“

2019 09 18

RENGINIO PRADŽIA: 13 val. 
RENGINIO VIETA: Lietuvos mokslų akademija

Konferenciją-diskusiją organizuoja Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrius ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras. Konferencija skirta prof. Jadvygos Monstvilaitės (1919–2004) 100-osios gimimo metinėms.

Prof. Jadvyga Monstvilaitė - žymi biologė, Lietuvos laukų piktžolių floros tyrinėtoja, ilgametė Lietuvos žemdirbystės instituto Vokės filialo Herbicidų laboratorijos vedėja, herbologų mokyklos kūrėja, gabi organizatorė ir mokslo žinių skleidėja, daugelio knygų ir straipsnių autorė, palikusi ryškius pėdsakus žemės ūkio mokslo istorijoje. Visa J. Monstvilaitės mokslinė veikla buvo skirta herbologijai. Jai vadovaujant organizuotos ekspedicijos Lietuvos laukų piktžolėtumui ištirti, ieškota geriausių agrotechnikos ir cheminių priemonių derinių jam sumažinti. Jai vadovaujant  parengti 29 mokslo daktarai. Prof. J. Monstvilaitė per penkis savo mokslinės veiklos dešimtmečius paskelbė 297 mokslo darbus, iš jų 17 knygų ir brošiūrų, daug populiarių straipsnių.

Profesorė aktyviai dalyvavo Europos ir Lietuvos herbologų draugijų veikloje, buvo Lietuvos MA Mokslininkų rūmų ir Lietuvos mokslininkų sąjungos narė.

Už nuopelnus žemės ūkiui ir mokslui prof. Jadvygai Monstvilaitei buvo suteikti Nusipelniusios žemės ūkio (1969) ir Nusipelniusios mokslo veikėjos (1979) garbės vardai.