Naujienos

Atgal

Naujienų archyvas

Dirbtinio intelekto galimybės Lietuvai aptartos Pasaulio lietuvių profesionalų klubų suvažiavime

2019 10 04

2019 m. rugsėjo 13–15 d. Briuselyje (Belgija) įvyko metinis Pasaulio lietuvių profesionalų klubų susitikimas. Jame dalyvavo daugiau nei 70 lietuvių diasporos profesionalų iš 14 valstybių. Viena svarbių susitikimo dalių – diskusija „Švietimo ateitis ir dirbtinis intelektas“, kurioje dalyvavo ir Lietuvos mokslų akademijos Jaunosios akademijos pirmininkas dr. Donatas Murauskas. Diskusiją moderavo„ Blockchain Centre Vilnius“ valdybos pirmininkas Paulius Kunčinas, diskusijoje taip pat dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto prof. Daiva Jakavonyte-Staškuviene, „CUJO AI“ Verslo vystymo vadovas Vilius Žukauskas, Europos Komisijos „DG Connect“ Audiovizualinių ir komunikacijos paslaugų politikos skyriaus vadovo pavaduotojas Audrius Perkauskas.

Diskusijoje aptartos Lietuvos galimybės tapti dirbtinio intelekto lydere Europoje. Taip pat diskutuotas poreikis stiprinti dirbtinio intelekto ekspertų rengimą – šiuo klausimu kalbėjo verslo sektoriaus atstovas Vilius Žukauskas, pabrėžęs, kad rinkoje iš tiesų labai trūksta specialistų, galinčių dirbti dirbtinio intelekto metodais. Diskusijos dalyviai atkreipė dėmesį į būtinybę Lietuvoje kurti šiuolaikiniais poreikiais pagrįstą švietimo sistemą. Buvo analizuoti su darbo užimtumu susiję iššūkiai, kuriuos gali nulemti sėkmingas įvairių procesų automatizavimas ir algoritmizavimas.  

Profesionalų suvažiavime daug dėmesio skirta ir Pasaulio lietuvių diasporos iššūkiams – dvigubos pilietybės, ryšių su Lietuva ir kitiems klausimams. Aptartas šiais metais vykęs pilietybės išsaugojimo referendumas, pasaulio lietuvių apygardos Seimo rinkimuose 2020 m. steigimas.

Renginį organizavo Belgijos ir Liuksemburgo lietuvių iniciatyva įkurtas investuotoju klubas „MAM Investment Club“ kartu su Lietuvos ambasada Belgijoje ir Lietuvos nuolatine atstovybe Europos Sąjungoje, diasporos profesionalų tinklu „Global Lithuanian Leaders | GLL“ ir Lietuvos teisininkų draugijos Briuselio skyriumi.

LMA Jaunoji akademija pirmą kartą dalyvavo tokiame lietuvių diasporos sutikime. Atsižvelgiant į tai, kad daug jaunųjų Lietuvos mokslininkų atlieka tyrimus ne tik Lietuvoje, siektina, kad LMA Jaunoji akademija prisidėtų vienijant tiek Lietuvoje, tiek užsienyje dirbančius Lietuvos jaunuosius mokslininkus.

Parengė dr. Donatas Murauskas

Tomo Razmus nuotrauka