• LIT
  • Naujienos
Atgal

Naujienos

Pirmoji Europos jaunosios akademijos narė iš Lietuvos

2023 01 19

Sausio 18 d. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Jaunosios akademijos vicepirmininkė dr. Viktorija Vaštakaitė-Kairienė išrinkta pirmąja Europos jaunosios akademijos (Young Academy of Europe) nare iš Lietuvos.

Europos jaunoji akademija – pripažintus Europos jaunuosius mokslininkus jungianti dinamiška ir novatoriška grupė, išsiskirianti atviru požiūriu į mokslą ir mokslo politiką, teikianti patarimus iš jaunosios kartos perspektyvos ir taip svariai prisidedanti prie mokslo politikos ES mastu formavimo Europos mokslininkų labui. Europos jaunoji akademija siekia užtikrinti geresnes veiklos sąlygas jauniesiems mokslininkams iš įvairių Europos šalių ir prisidėti prie politikos bei visuomenės pokyčių. Ji remia visų disciplinų ir Europos mokslinių tyrimų erdvės (European Research Area, ERA) šalių geriausių jaunųjų mokslininkų tinklą, kuris padeda užtikrinti skirtingų mokslininkų kartų įsitraukimą ir prisideda prie bendros Europos mokslinių tyrimų ekosistemos formavimo.

Europos jaunoji akademija oficialiai buvo įkurta kaip nepriklausoma geriausių Europos jaunųjų mokslininkų asociacija 2012 m. gruodžio 7–8 d. Briuselyje. Tais pačiais metais Europos jaunoji akademija pradėjo bendradarbiauti su Academia Europaea (Europos humanitarinių mokslų, literatūros, teisės ir mokslų akademija, angl. pan-European Academy of Humanities, Letters, Law, and Sciences). Nuo 2019 m. Europos jaunoji akademija yra oficiali Vokietijos labdaros organizacija, galinti rinkti lėšas ir gauti ES dotacijas.

Narius septynerių metų kadencijai slaptu balsavimu renka Europos jaunosios akademijos Nominacijų komitetas, atsižvelgdamas į jų mokslinius pasiekimus. Kadencijai pasibaigus akademijos nariai tampa alumnais.  

Daugiau apie Europos jaunąją akademiją www.yacadeuro.org

LMA Jaunosios akademijos informacija