• LIT
  • Naujienos
Atgal

Naujienos

Akademikas pelnė nacionalinį apdovanojimą „Lietuvos garbė 2024“

2024 03 12

Kovo 11-osios vakarą Vilniaus rotušėje įvyko jau tradicija tapę TV3 „Lietuvos garbės“ apdovanojimai. Iškilmingos ceremonijos metu išdalytos net 7 statulėlės žmonėms, kurie ne kalbomis, o savo poelgiais, drąsa ir pasiaukojimu Lietuvą paverčia mums visiems šiltais ir, svarbiausia, saugiais namais. Tai – paprasti žmonės, darantys nepaprastus darbus.

Už gyvenimo nuopelnus apdovanojimą pelnė Lietuvos mokslų akademijos narys Arvydas Janulaitis.

A. Janulaitis – profesorius, dėstytojas ir mokslų akademijų narys, į Lietuvą atvedęs moderniąją biotechnologijos farmacinę pramonę. Aukščiausiais mokslo apdovanojimais įvertintas biochemikas padėjo pagrindus įmonėms „Fermentas“ (dabar – „Thermo Fisher Scientific“) bei „Biofa“ (dabar – „Teva Lithuania“), buvo jų steigėjas, augina startuolį „Diagnolita“.

Moderniosios biotechnologijos pradininkas Lietuvoje A. Janulaitis taip pat įsteigė Ateities biomedicinos fondą, skirtą personalizuotos medicinos tyrimų plėtrai šalyje, ir pats į jį įnešė 10 mln. eurų. Mecenuoti tokį mokslo fondą – unikalus reiškinys Lietuvos istorijoje. Savo moksline veikla A. Janulaitis prisidėjo prie genų inžinerijos atsiradimo ir vystymo pasaulyje. Jo paties ir jo vadovaujamų mokslininkų dėka Lietuvoje atrasta trečdalis visų pasaulyje žinomų restrikcijos fermentų, be kurių genų inžinerija būtų neįmanoma.

Sveikiname akad. Arvydą Janulaitį, pelniusį garbingą apdovanojimą.

Parengta pagal https://kauno.diena.lt/. Plačiau