Naujienos

Atgal

Naujienų archyvas

Ateitį kuriančios idėjos: artėja mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė 2021“

2021 08 11

Pandemijos akivaizdoje mokslas įrodė savo neribotas galimybes. Spartėjant vakcinacijai tikimės, kad ir šiųmetinis, jau aštuonioliktasis mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė 2021“ rugsėjo 9–17 dienomis vyks sklandžiai. Programoje bus ir nuotolinių, ir kontaktinių renginių.

Mokslo ir mokslinės fantastikos pasauliai 2021 metais pažymi net tris neeilinius jubiliejus: žymios lietuvių kilmės archeologės ir antropologės prof. Marijos Gimbutienės, taip pat lenkų rašytojo fantasto Stanislavo Lemo (Stanisław Lem) 100-ąsias gimimo metines. Prof. M. Gimbutienė išgarsėjo, suformulavusi  originalią Kurganų hipotezę, aiškinančią indoeuropiečių kilmę, kurią pastaruoju metu patvirtina genetiniai tyrimai. S. Lemas skaitytojus žavėjo įžvalgumu, sugalvojęs daugybę technologinių inovacijų, kurios jau pildosi. Pavyzdžiui, fantomatiką (virtualiąją tikrovę), atminties kristalus (e. knygas), lektonus (garsines knygas), Triono biblioteką (interneto paieškos sistemą) ir netgi elektroninį poetą (dirbtinio intelekto sistema, kurianti eiles). Negana to, prieš šimtą metų čekų rašytojo Karelo Čapeko galvoje gimė „roboto“ terminas (pasaulinė spektaklio „R.U.R“ premjera įvyko 1921 m. sausio 2 d.), tapęs vienu esminių terminų fantastikoje. Tokios idėjos ir drąsa fantazuoti kuria mūsų ateitį.

Šiems įvykiams ir asmenims, be abejo, skirsime nemažai dėmesio. Juos pagerbiame ir festivalio plakate. Festivalio programa, kaip įprastai, bus labai įvairi, aprėpianti daugybę mokslo sričių ir technologijų.

Organizatoriai