Sudėtis

Archyvas

2023 M. LAPKRIČIO MĖN. DARBOTVARKĖ

Lapkričio 3 d. 10 val.

Susitikimas su Tarptautinės mokslų akademijų sąjungos (InterAcademy Partnership, IAP) biure Vašingtone (JAV) dirbančia mokslo bendradarbe Sophia Nordt (LMA)

Lapkričio 3 d. 10.30 val.

Įžangos žodis biologijos mokytojams skirtoje konferencijoje „Biomedicinos mokslų naujienos“ (LMA)

Lapkričio 7 d. 18 val.

LR užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimas dalyvauti priėmime diplomatinės tarnybos dienos ir Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų metinio susitikimo proga (Nacionalinė dailės galerija)

Lapkričio 8 d. 9.30 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus svartoma dėl Mokslo ir studijų įstatymo straipsnių pakeitimo ir papildymo, Atmintinų dienų įstatymo pakeitimo, pristatyti Europos universitetų aljansų projektai ir planuojami rezultatai ir kt.

Lapkričio 8 d. 15 val.

Nuotolinis Europos olimpinių akademijų kongreso atidarymas

Lapkričio 8 d. 16 val.

Kvietimas dalyvauti akad. Eugenijaus Jovaišos parodos atidaryme bei knygos „Aisčiai. Radiniai“ pristatyme ir Aurelijaus Verygos parodos atidaryme (LR Seimo rūmai)

Lapkričio 9 d. 14 val.

Įžangos žodis seminaro „Fundamentiniai mokslai – kardiologijai“ dalyviams (LMA)

Lapkričio 14 d. 10 val.

Įžangos žodis tarptautinės konferencijos „Uždarų patalpų daržininkystė: technologijos ir iššūkiai“ dalyviams (nuotoliniu būdu)

Lapkričio 14 d. 11 val.

LMA Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus narių visuotinis susirinkimas ir LMA Jaunosios akademijos narių rinkimai (LMA)

Lapkričio 15 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus aptarti aktualūs klausimai su LR švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu, svarstoma dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto, Mokslo ir studijų įstatymo Nr. XI-242 straipsnių pakeitimo ir papildymo projekto bei kitų klausimų

Lapkričio 15 d. 13.30 val. MTEPI ir studijų Valdymo komiteto posėdis (LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija)
Lapkričio 16 d. 10 val.

Akad. Vlado Algirdo Bumelio kvietimas dalyvauti biotechnologijų miesto BIO CITY statybų pradžios renginyje (Verkiai, Vilnius)

Lapkričio 17 d. 10 val. Įžangos žodis ir dalyvavimas diskusijoje „Naujomis genominėmis technologijomis (NGT) gautų augalų veislių teisinė reguliacija – nauda ir iššūkiai“ (LMA)
Lapkričio 22 d. 9.30 val. Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame LR švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras pristatys kolegijų pertvarką jų misijos bei naudingumo požiūriais, bus svarstoma dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 62 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto
Lapkričio 22 d. 10 val. Įžangos žodis mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Iššūkiai gerovės visuomenei Lietuvoje: senėjimas, būstas, teritorinė nelygybė“ (LMA)
Lapkričio 22 d. 11 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus svarstoma dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 2, 4, 40 ir 70 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto

Lapkričio 22–25 d. Komandiruotė į Briuselį (Belgiją) dalyvauti Europos akademijų mokslo patariamosios tarybos (EASAC) tarptautiniame posėdyje
Lapkričio 28 d. 13 val. Renginys, skirtas Klaipėdos krašto šimtmečiui (LMA)
Lapkričio 28 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus aptarti aktualūs klausimai su LR švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu, svarstoma dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 29 straipsnio pakeitimo įstatymo Nr. XIII-2894 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto, komiteto kandidatų į Lietuvos švietimo tarybą ir komiteto pozicijos dėl šios tarybos reikalingumo

Lapkričio 29 d. 11 val. Konkurso „Geriausios 2022 m. disertacijos“ laureatų apdovanojimų renginys  (LR Prezidento rūmai)
Lapkričio 30 d. 8 val. Susitikimas su LMA Vrublevskių bibliotekos direktoriumi Sigitu Narbutu (LMA Vrublevskių biblioteka)

 

2023 M. SPALIO MĖN. DARBOTVARKĖ

Spalio 2 d. 15 val.

Kvietimas dalyvauti LR Seimo Ateities komiteto organizuojamoje apskritojo stalo diskusijoje „Litvinizmas: kilmė, įtaka ir iššūkiai baltarusių ir lietuvių santykiams“ (nuotoliu)

Spalio 2 d. 15.30 val.

2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų Investicijų veiksmų programos investicinių prioritetų uždavinių, skirtų investicijoms į mokslinius tyrimus ir studijas, valdymo komiteto posėdis

Spalio 4 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus svartoma dėl Lietuvos muzikos ir teatro akademijos statuto pakeitimo, Gyvenimo įgūdžių programos įgyvendinimo, Valstybės kontrolės ataskaitos „Pedagogų poreikio užtikrinimo vertinimas“ priėmimo

Spalio 4 d. 16 val.

Kvietimas dalyvauti LR Seimo Ateities komiteto organizuojamoje diskusijoje „Lietuva 2050: link kokio socialinio modelio einame?“ (LR Seimo rūmai)

Spalio 5 d. 11.30 val.

Interviu žurnalui „IQ Life“ (LMA)

Spalio 5 d. 13 val.

Susitikimas su LMA Vrublevskių bibliotekos direktoriumi dr. Sigitu Narbutu (LMA)

Spalio 6 d. 18 val.

Taivaniečių atstovybės Lietuvoje atstovo J. E. Erico Huango kvietimas dalyvvauti priėmime 112-osioms Taivano nacionalinės dienos metinėms paminėti (viešbutis „Radisson Blu Lietuva“)

Spalio 9 d.

LMA diena Lenkijos lietuvių bendruomenėje ir Punsko valsčiuje (Lenkija)

Spalio 10 d. 9 val.

Sveikinimo žodis ir pirmininkavimas plenariniam posėdžiui tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Vilniaus žydų intelektualinis paveldas“ (LMA)

Spalio 11 d. 13 val.

Susitikimas su žurnalo „IQ“ ir portalo „Alfa.lt“ redaktoriumi Ovidijumi Lukošiumi (LMA)

Spalio 12 d.

Išvažiuojamasis posėdis į Šiaulius (Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazė, Ginkluotės ir technikos depas)

Spalio 17 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Spalio 18 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus svarstoma dėl LR Seimo nutarimo „Dėl Valstybės pažangos strategijos „Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“ patvirtinimo“, 2024 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo, Mokslo ir studijų įstatymo Nr. XI-242 straipsnių pakeitimo ir papildymo projektų

Spalio 18 d. 17 val.

LR Seimo Ateities komiteto pirmininko prof. Raimundo Lopatos kvietimas dalyvauti diskusijų klube „Vilnius – milijoninis miestas. Sportas, sveikata, infrastruktūra“ (LR Seimo lankytojų centras)

Spalio 19 d. 9 val.

Įžangos žodis seminare „Zero PFAS Vilnius Roadshow“ (Vilniaus Gedimino technikos universitetas)

Spalio 19 d. 11.50–13.20 val.

Dalykiniai pietūs su CERN ekspertų vizito programos dalyviais (restoranas „Grey“)

Spalio 20 d. 10 val.

Įžangos žodis konferencijos „Dirbtinio intelekto technologijos medicinoje: tyrimai ir diagnostika“ dalyviams (LMA)

Spalio 24 d. 13 val.

Įžangos žodis mokslinio tarpdisciplininio seminaro  „Vilnius: laikas ir amžininkai“ dalyviams (LMA)

Spalio 24 d. 17 val.

Apskritojo stalo diskusijos „Litvinizmas: kilmė, įtaka ir iššūkiai baltarusių ir lietuvių santykiams“ II-oji dalis (LR Seimas)

Spalio 25 d. 9 val.

Sveikinimo žodis tradicinės 45-osios Lietuvos nacionalinės fizikos konferencijos dalyviams (VU Fizikos fakultetas)

Spalio 25 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus svartoma dėl 2024 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto,  STEAM stiprinimo, Europos universitetų aljansų projektų ir planuojamų rezultatų

Spalio 25 d. 16 val.

Atliktų darbų, vykdant LMA Vrublevskių bibliotekos rekonstrukciją, pristatymas (LMA Vrublevskių biblioteka)

Spalio 25 d. 17 val.

J. E. Kazachstano Respublikos ambasadoriaus p. Timuro Urazajevo (Timur Urazayev) ir p. Asel Urazejevos (Assel Urazayeva) kvietimas dalyvauti priėmime Kazachstano Respublikos dienai paminėti (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai)

Spalio 26 d. 12 val.

Nacionalinės studentų tinklinio lygos ataskaitinis-rinkiminis  visuotinis narių susirinkimas (VU) 

Spalio 26 d. 17.30 val.

Įžangos žodis poeto akademiko Justino Marcinkevičiaus (1930–2011) pagerbimo vakaro dalyviams (LMA)

Spalio 27 d. 12 val.

Įžangos žodis 125-oioms Lietuvos žvalgės, visuomenės veikėjos Marcelės Kubiliūtės gimimo metinėms skirtame renginyje

Spalio 28 d. 9 val.

Susitikimas su LMA Vrublevskių bibliotekos direktoriumi Sigitu Narbutu (LMA)

 

2023 M. RUGSĖJO MĖN. DARBOTVARKĖ

Rugsėjo 4–5 d.

Komandiruotė į Taliną dalyvauti „L'Oréal“-UNESCO programos „Moterims moksle“ jaunųjų talentų apdovanojimo ceremonijoje

Rugsėjo 6 d. 9 val.

Susitikimas su švietimo, mokslo ir sporto viceministru Justu Nugaru (LMA)

Rugsėjo 6 d. 19 val.

LR Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės kartu su Mozės Mendelsono fondu, Izraelio Valstybės ambasada, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada ir Lietuvos žydų bendruomene kvietimas dalyvauti atminimo koncerte „Mes gyvename amžinai“, skirtame Vilniaus geto sunaikinimo 80-osioms metinėms (Vilniaus teatras „Lėlė“)

Rugsėjo 7–8 d.

Kasmetinės atostogos

Rugsėjo 1015 d.

Komandiruotė į Lenkiją skaityti kviestinį pranešimą VI-ojoje Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos fizikos ir feroelektrikų konferencijoje (VI Polish-Lithuanian-Ukrainian Meeting on Physics and Forroelectrics, PLU23)

Rugsėjo 16 d. 10 val.

Susitikimas su Vokietijos tyrimų fondo (Deutsche Forschungsgemeinschaft, DFG) atstovais bendradarbiavimo klausimams aptarti (LMA)

Rugsėjo 18 d. 9 val.

Susitikimas su J. E. nepaprastuoju ir įgaliotuoju Kazachstano ambasadoriumi Lietuvoje Timur Urazayev, Kazachstano nacionalinės mokslų akademijos prezidente prof. Kunsulu Zakarya ir viceprezidente dr. Lyazzat Yeraliyeva (LMA)

Rugsėjo 19 d. 11 val.

Susitikimas su Europos molekulinės biologijos organizacijos (EMBO) direktore prof. Fiona Watt (LMA)

Rugsėjo 19 d. 13 val.

Lietuvos mokslų akademijos narių visuotinis susirinkimas (LMA)

Rugsėjo 20 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus aptarti 2023 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas rezultatai, moksleivių savivaldos stiprinimo bendrojo ugdymo mokyklose ir savivaldybėse klausimai

Rugsėjo 22 d. 9 val.

Nuotolinis LR Seimo ateities komiteto posėdis, kuriame bus aptarti aktualūs klausimai su LR švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu, pristatyta valstybės kontrolės ataskaita „Pedagogų poreikio užtikrinimo vertinimas“, svarstoma dėl Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2012 m. rugsėjo 20 d. nutarimo Nr. XI-2226 „Dėl Lietuvos švietimo tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“ projekto ir kt.

Rugsėjo 26 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Rugsėjo 26 d. 10 val.

CERN koordinavimo grupės posėdis (LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija)

Rugsėjo 26 d. 14 val.

Lietuvos olimpinės akademijos organizuoto konkurso baigiamųjų darbų olimpinio švietimo tematika laureatų apdovanojimai (LMA)

Rugsėjo 27 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus aptarti aktualūs klausimai su LR švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu, pristatyta Valstybės kontrolės ataskaita „Pedagogų poreikio užtikrinimo vertinimas“, svarstoma dėl Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2012 m. rugsėjo 20 d. nutarimo Nr. XI-2226 „Dėl Lietuvos švietimo tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“ projekto ir kt.

Rugsėjo 27 d. 14 val.

Susitikimas su Baltijos-Amerikos laisvės fondo koordinatore Lietuvoje Ingrida Laurinavičiene (LMA)

 

2023 M. RUGPJŪČIO MĖN. DARBOTVARKĖ

Rugpjūčio 7–18 d.

Kasmetinės atostogos

Rugpjūčio 29 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Rugpjūčio 31 d. 11 val.

Nuotolinis 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos investicinių prioritetų uždavinių, skirtų investicijoms į mokslinius tyrimus ir studijas, valdymo komiteto posėdis

Rugpjūčio 31 d. 13 val. LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamas nuotolinis posėdis Lietuvos narystės CERN klausimams aptarti

2023 M. LIEPOS MĖN. DARBOTVARKĖ

Liepos 4 d. 9 val.

Pokalbis tiesioginėje LRT Plius laidoje „Labas rytas, Lietuva“ apie stojimą į aukštąsas mokyklas.

Liepos 6 d. 19.00 val.

J. E. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir Ponios Dianos Nausėdienės kvietimas dalyvauti priėmime Valstybės dienos proga (LR Prezidento rūmai)

Liepos 9–14 d.

Komandiruotė į Glasgow (Škotija) skaityti pranešimą 19-ąjame Europos magnetinio rezonanso kongrese EUROMAR2023

Liepos 20 d. 9 val.

Susitikimas su Lietuvos mokslo tarybos pirmininku Gintaru Valinčiumi (LMA)

Liepos 21 d. 8 val.

Susitikimas su LMA Vrublevskių bibliotekos direktoriumi Sigitu Narbutu (LMA)

Liepos 2328 d.

Komandiruotė į Klivlendą (Ohajo valstija, Jungtinės Amerikos valstijos) skaityti pranešimą IEEE tarptautiniame feroelektrikų taikymo, integruotų funkcijų simpoziume ir pjezorespocinės jėgos mikroskopijos dirbtuvėse

2023 M. BIRŽELIO MĖN. DARBOTVARKĖ

Birželio 1 d. 11.30 val.

Susitikimas ir pietūs su J. E. nepaprastąja ir įgaliotąja Prancūzijos ambasadore Lietuvoje p. Alix Everard

Birželio 1 d. 15 val.

Įžangos žodis „Naujosios Romuvos“ projekto „Miestas ir jo kalnas“ renginyje, skirtame Lietuvos sostinės Vilniaus įkūrimo 700-osioms metinėms paminėti (LMA)

Birželio 1 d. 18 val.

Kvietimas dalyvauti XX mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2023“ atidaryme (kino teatras „Pasaka“)

Birželio 2 d. 9 val.

Bendras LR Seimo Ateities komiteto ir Lietuvos mokslų akademijos posėdis (LMA)

Birželio 3 d. 9 val.

Sveikinimo žodis mokslinėje konferencijoje „Sąjūdžio istorija ir patirtis“ Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-mečiui paminėti (LMA)

Birželio 5 d. 11 val.

Nuotolinis posėdis dėl LR Seimo darbo grupės Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų ilgalaikės politikos kryptims nustatyti

Birželio 6 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Birželio 6 d. 13 val.

Susitikimas su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patarėju Tadu Rimdžiumi dėl Vilniaus miesto mokslo premijos steigimo (LMA)

Birželio 7 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame numatyta aptarti aktualiausius švietimo klausimus, švietimo pagalbai skirto finansavimo paskirstymą savivaldybėse bei savivaldybių pasirengimą įtraukaus ugdymo įgyvendinimui, Seimo nutarimo „Dėl Valstybinės kalbos politikos 2023–2030 metų gairių“ projektą ir kt.

Birželio 7 d. 16.30 val.

J. E. Jungtinių Amerikos valstijų ambasadoriaus Lietuvoje Robert S. Gilchrist kvietimas dalyvauti priėmime, skirtame JAV Nepriklausomybės dienai (Senasis arsenalas)

Birželio 8 d. 13.30 val.

Nuotolinis MTEPI ir studijų valdymo komiteto posėdis

Birželio 13 d. 14 val.

Įžangos žodis LMA Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus visuotiniame susirinkime-konferencijoje „Aktualūs imunologijos klausimai“ (LMA)

Birželio 1214 d.

Kasmetinės atostogos

Birželio 15–17 d.

Komandiruotė į Berlyną (Vokietija) dalyvauti Berlyno-Brandenburgo tiksliųjų ir humanitarinių mokslų akademijos jubiliejiniuose renginiuose ir atnaujinti bendradarbiavimo sutartį

Birželio 1819 d.

Komandiruotė į Berlyną (Vokietija) skaityti pranešimą CERN greitintuvo mokyklos kurse „Radijos dažnis greitintuvams“

Birželio 20 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Birželio 20 d. 10 val.

LR Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsien kvietimas dalyvauti LR Seimo posėdyje, kuriame J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda skaitys metinį pranešimą (LR Seimas)

Birželio 20 d. 13 val.

Lietuvos mokslų akademijos narių visuotinis susirinkimas (LMA)

Birželio 21 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame numatyta aptarti aktualiausius švietimo klausimus, svarstyti dėl Švietimo įstatymo ir Profesinio mokymo įstatymo pakeitimų, priimtų 2022 m. gruodžio mėn., įgyvendinimo ir kt.

Birželio 21 d. 10 val.

Susitikimas su J. E. nepaprastuoju ir įgaliotuoju Kazachstano ambasadoriumi Lietuvoje p. Timur Urazayev ir konsulu Baigabyl Mamlin (LMA)

Birželio 23 d. 9.30 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame numatyta svarstyti dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 16, 28, 29, 37, 42, 43, 44, 46, 47, 49 56, 66 ir 67 straipsnių pakeitimo įstatymo projektų ir kt.

Birželio 28 d. 10 val. Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame numatyta svarstyti dėl kolegijų tinklo, Lietuvos sporto centro reorganizavimo ir Sporto įstatymo pakeitimų, LR Seimo nutarimo „Dėl Valstybinės kalbos politikos 2023–2030 metų gairių“ projekto ir kt.

2023 M. GEGUŽĖS MĖN. DARBOTVARKĖ

Gegužės 3 d. 9.30 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Kultūros komiteto bendras posėdis, kuriame bus aptartas švietimo ir kultūros ryšys: Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Kultūros ministerijos bendradarbiavimas, atlikti ir laukiantys darbai, iššūkiai

Gegužės 3 d. 11.05 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus pristatytos Teisės departamento pastabos dėl Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo pakeitimo ir  papildymo projekto, siūlymas dėl Mokslo ir studijų įstatymo 68 str. pakeitimo įstatymo projekto

Gegužės 4 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Gegužės 4 d. 16.30 val.

Susitikimas su visuomenės geografijos srities mokslininkų komanda, kurią sudaro Tartu universito (Estija) profesorius Tiit Tammaru, Delfto technologijos universiteto (Olandija) profesorius Maarten van Ham, Buffalo universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos) profesorius Daniel Hess ir kt. (LMA)

Gegužės 5 d. 9 val.

LR Seimo Ateities komiteto posėdis, kuriame bus svarstoma dėl LR Seimo rezoliucijos „Dėl demografijos politikos Lietuvoje ateities“ projekto

Gegužės 8 d. 13 val.

Nuotolinis pokalbis su Lietuvos mokslo tarybos pirmininku Gintaru Valinčiumi

Gegužės 9 d. 11 val.

Vilniaus universiteto fizikos mokslo krypties doktorantūros komiteto posėdis (VU Fizikos fakultetas)

Gegužės 9–12 d.

Tarptautinės mokslo tarybos (ISC) tarpinis narių susirinkimas „Mokslo sinergijos panaudojimas“ (Prancūzija)

Gegužės 15 d. 11 val.

Nuotolinė LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto diskusija dėl Formaliojo universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo aprašo

Gegužės 16 d. 10.30 val.

Kvietimas dalyvauti tinklo „Science|Business“ kartu su Lenkijos nacionaliniu tyrimų ir plėtros centru organizuojamame tarptautiniame seminare „Bendradarbiavimas siekiant sėkmės: kaip pasinaudoti kompetencijos centrais besiplečiančiose šalyse?“

Gegužės 16 d. 14 val.

Susitikimas su Vilniaus miesto savivaldybės meru Valdu Benkunsku (Vilniaus m. savivaldybė)

Gegužės 17 d. 9.30 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus svarstomi klausimai dėl profesijos mokytojų rengimo, valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo veiksmų plano įgyvendinimo, universalaus dizaino gairės, Mokslo ir studijų įstatymo, Atmintinų dienų įstatymo pakeitimų projektų

Gegužės 17 d. 13 val.

Nuotolinis Lietuvos mokslo tarybos mokslinių tyrimų infrastruktūrų komisijos posėdis

Gegužės 18 d. 9 val.

Kvietimas dalyvauti 13-oje tarptautinėje Sacharovo konferencijoje „Kaip laimėti ilgalaikę taiką“ (Vilniaus Rotušė)

Gegužės 19 d. 10.30 val.

Įžangos žodis tarptautinėje konferencijoje „Meno istorijos ir vaizduotės takumas“, skirtoje Jurgio Baltrušaičio (1903–1988) 120-osioms gimimo metinėms (LMA)

Gegužės 19 d. 11.30 val.

Susitikimas su Lietuvos istorijos instituto direktoriumi Alvydu Nikžentaičiu (LMA)

Gegužės 23 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Gegužės 23 d. 13.30 val.

Nuotolinis 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos investicinių prioritetų uždavinių, skirtų investicijoms į mokslinius tyrimus ir studijas, valdymo komiteto posėdis

Gegužės 24 d. 9 val.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo tarybos posėdis (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)

Gegužės 24 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame numatyta aptarti aktualiausius švietimo klausimus, pristatyti Vyriausybės 2022 metų veiklos ataskaitą Švietimo ir mokslo komiteto kuruojamose srityse, svarstyti dėl Mokslo ir studijų įstatymo straipsnių pakeitimo ir papildymo

Gegužės 24 d. 10.30 val.

Įžangos žodis paskaitos-seminaro „Magnetinės sintezės tyrimai – artėjant prie tikslo: elektros energija iš sintezės reakcijų“ dalyviams

Gegužės 24 d. 13 val.

Nuotolinis LR Seimo darbo grupės Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų ilgalaikės politikos kryptims nustatyti posėdis

Gegužės 24 d. 15 val.

Mokslo daktaro disertacijų gynimo posėdis (VU Fizikos fakultetas)

Gegužės 26 d. 9 val.

Įžangos žodis tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „8-asis susitikimas dėl intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos“ (8th Meeting on Acute Cardiac Care and Emergency Medicine) (LMA)

Gegužės 29 d. 9.30 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis dėl atnaujintų bendrojo ugdymo programų diegimo 

Gegužės 30 d. 12 val.

Kvietims dayvauti tarptautinis simpoziume „Lietuva ir Vokietija Europoje: žvilgsnis iš 700 metų perspektyvos“ (Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai)

Gegužės 30 d. 15 val.

Dalyvavimas viešojoje diskusijoje „Mokslo finansavimas keičiantis ES paramai“ (LMA)

Gegužės 31 d. 9.30 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus svarstoma dėl Išmokų vaikams, Atmintinų dienų įstatymo pakeitimų, darbo grupės Trečiojo amžiaus universitetų teisiniam statusui nustatyti sudarymo

Gegužės 31 d.  10 val.

Nuotoliniai LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto klausymai dėl įstatymų projektų parengtų vykdant Konstitucinio teismo sprendimą Nr. 7/2022

2023 M. BALANDŽIO MĖN. DARBOTVARKĖ

Balandžio 4 d. 13 val.

Ataskaitinis ir rinkiminis Lietuvos mokslų akademijos narių visuotinis susirinkimas (LMA)

Balandžio 5 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus aptarti aktualiausi klausimai su LR švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, svarstoma dėl Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimų

Balandžio 7 d. 9 val.

Nuotolinis LR Seimo Ateities komiteto posėdis

Balandžio 11 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Balandžio 13 d. 9.45 val.

Susitikimas su Branduolinės energetikos asociacijos prezidentu Osvaldu Čiukšiu (LMA) 

Balandžio 16–19 d. 

Komandiruotė į Bad Honefą (Vokietijos Federacinė Respublika) dalyvauti konferencijoje „Mikrostruktūra, magnetinė ir elektroninė tvarkyba: tarpusavio ryšiai ir sąveikos“

Balandžio 20–21 d. 

Kartu su LMA viceprezidentu komandiruotė į Rygą (Latvijos Respublika) dalyvauti Baltijos intelektinio bendradarbiavimo konferencijoje

Balandžio 25 d. 

Susitikimas su XIX-osios elektrokeramikos konferencijos atstovais, dalyvavimas pagal konferencijos programą numatytose veiklose (diskusijose, pristatymuose) (LMA, Vilniaus universitetas ir kt.)

Balandžio 26 d. 9.30 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame bus pristatyta 2023 m. LMA veiklos ataskaita, Formaliojo universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo aprašas, svarstomi kiti klausimai

Balandžio 26 d. 13 val.

LMA diplomų ir INFOBALT stipendijų įteikimas 11-osios jaunųjų mokslininkų konferencijos „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai“ laureatams

Balandžio 26 d. 19 val.

Vilniaus miesto savivaldybės mero Valdo Benkunsko inauguracija ir
regalijų įteikimo ceremonija (Vilniaus rotušė)

Balandžio 27–29 d. 

Kartu su LMA viceprezidentu komandiruotė į Prahą (Čekijos Respublika) tolesniam Lietuvos ir Čekijos mokslų akademijų bendradarbiavimui aptarti

2023 M. KOVO MĖN. DARBOTVARKĖ

Kovo 1 d. 14 val.

Nuotolinis 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos investicinių prioritetų uždavinių, skirtų investicijoms į mokslinius tyrimus ir studijas, valdymo komiteto posėdis

Kovo 1 d. 18 val.

Kvietimas dalyvauti priėmime Jo Didenybės Japonijos imperatoriaus gimtadienio progai paminėti (Vilniaus rotušė)

Kovo 2 d. 14 val.

2022 metų Lietuvos mokslo premijos laureato diplomų teikimo iškilmės (LMA)

Kovo 3 d. 11 val.

Nuotolinis Lietuvos mokslo tarybos Mokslinių tyrimų infrastruktūrų komisijos posėdis, kuriame numatytas aktualiausių klausimų aptarimas su LR švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, Valstybės kontrolės ir Valstybinio audito ataskaitų pristatymas, kiti klausimai

Kovo 6 d. 10 val.

Susitikimas su Taivaniečių atstovybės Lietuvoje Mokslo ir technologijų skyriaus direktoriumi prof. Da-Chuan Cheng (LMA)

Kovo 7 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Kovo 8 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto neeilinis posėdis

Kovo 15 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame numatyta svarstyti klausimus dėl Lietuvos mokslo tarybos pirmininko paskyrimo ir kt.

Kovo 17 d. 9 val.

Nuotolinis LR Seimo Ateities komiteto posėdis

Kovo 20–22 d.

Nuotolinė Tarptautinės mokslo tarybos (ISC) ir Europos mokslų akademijų federacijos (ALLEA) konferencija „Vieneri karo Ukrainoje metai: poveikio mokslo sektoriui tyrimas ir iniciatyvų rėmimas“

Kovo 21 d. 9 val.

Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)

Kovo 22 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame numatytas aktualiausių klausimų aptarimas su LR švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo ir kitų įstatymų, nutarimų svarstymas

Kovo 23 d. 9 val. Sveikinimo žodis 11-oje jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai“ (LMA)
Kovo 23 d. 14 val. Susitikimas su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriumi J. E. Robert’u S. Gilchrist’u ir Baltijos regiono aplinkos, mokslo, technologijų ir sveikatos pareigūne Andrea Kay Swanson Lindgren
Kovo 24 d. 9 val. LR Seimo Ateities komiteto posėdis tema „Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo poveikis moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai“ (LR Seimas)
Kovo 26–31 d. Komandiruotė į Tel Avivą (Izraelis)

 2023 M. VASARIO MĖN. DARBOTVARKĖ

 Vasario 1–9 d. LMA prezidento ir viceprezidento komandiruotė į Taipėjų kontaktams su Taivano mokslo ir studijų institucijomis užmegzti
 Vasario 10 d. 14 val. Kvietimas dalyvauti susitikime Lietuvos olimpinėje akademijoje
 Vasario 14 d. 13 val. Susitikimas su Vokietijos tyrimų fondo ir Rytų Europos ir tarptautinių studijų centro (ZOiS) atstovais (LMA)
 Vasario 15 d. 17 val. Kvietimas dalyvauti tarptautinės parodos „Lvivas sveikina Vilnių: Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“ atidaryme (Valdovų rūmų muziejus)
Vasario 21 d. 9 val. Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)
Vasario 23 d. 16 val. Kvietimas dalyvauti iškilmingame Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslo tarybos posėdyje, skirtame FTMC direktoriaus prof. Gintaro Valušio jubiliejui (FTMC)
Vasario 27 d. 10.30 val.

Susitikimas su LMA užsienio nariais prof. Algiu Mickūnu ir prof. Reinu Raudu (LMA)

Vasario 28 d. 14 val. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą (LMA)

 2023 M. SAUSIO MĖN. DARBOTVARKĖ

Sausio 10 d. 9 val. Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)
Sausio 10 d. 11 val.

Susitikimas vizito į Taivaną klausimams aptarti (LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija)

Sausio 10 d. 11 val.

Kvietimas dalyvauti tarpinstituciniame pasitarime, kurio metu Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ komanda pristatys pirminį Lietuvos vizijos ir strateginių ambicijų dokumentą

Sausio 11 d. 10 val.

Nuotolinis LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto posėdis dėl biurokratijos švietimo sistemoje, pasirengimo įgyvendinti Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus (Socialinės dimensijos plėtros prioritetų pristatymas) ir kt.

Sausio 16 d. 14 val.

Susitikimas su J. E. nepaprastąja ir įgaliotąja Izraelio ambasadore Lietuvoje p. Hadas Wittenberg Silverstein (Izraelio ambasada)

Sausio 17 d. 9 val. Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)
Sausio 17 d. 10 val. LR Seimo darbo grupės Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų ilgalaikės politikos vystymosi kryptims nustatyti posėdis (LR Seimas)
Sausio 19 d. 10 val. Ataskaitinis ir rinkiminis Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus narių susirinkimas (LMA)
Sausio 19 d. 11 val. Visorių informacinių technologijų parko naujo parko pastato atidarymo ceremonija (Visorių informacinių technologijų parkas)
Sausio 20 d. 10 val. Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdis (Mykolo Romerio universitetas)
Sausio 24 d. 9 val. Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo posėdis (LMA)
Sausio 24 d. 11 val. Susitikimas su Lietuvos nacionalinio muziejaus Numizmatikos rinkinių skyriaus vedėja Dalia Grimalauskaite (LMA)
Sausio 24 d. 16.15 val. Nuotolinis Tarptautinės mokslo tarybos (ISC) Europos valdymo grupės posėdis
Sausio 25 d. 9.30 val. MTEPI ir studijų Valdymo komiteto posėdis (LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija)
Sausio 25 d. 15 val.

Nuotolinis Laikinosios LR Seimo ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimo grupės susitikime tema „Mokslo vertinimo pokyčiai“

Sausio 26 d. 19 val. Apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis ceremonija (Lietuvos nacionalinė filharmonija)
Sausio 27 d. 14 val.

Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos, Nyderlandų, Izraelio ambasados, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės kvietimas dalyvauti Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai skirtame renginyje (Nacionalinė dailės galerija)