Sudėtis

Atgal

Šviesaus atminimo Akademijos nariai

LMA tikrieji nariai (akademikai)

  1. BALČIKONIS Juozas (kalbotyra, 1946) 1885 03 14–1969 01 05
  2. BANAITIS Stanislovas (medicina, 1946) 1899 05 08–1954 01 03
  3. BARŠAUSKAS Kazimieras (fizika, 1956) 1904 05 13–1964 05 24
  4. BIELIUKAS Kazys (geografija, 1946) 1901 08 26–1991 05 04
  5. BIRŽIŠKA Mykolas ( 08 15 istorija,1941) 1882 08 24–1962 08 24
  6. BIRŽIŠKA Vaclovas (teisės mokslas, 1941) 1884 12 02–1956 05 02
  7. BRAZDŽIŪNAS Povilas (fizika, 1956) 1897 09 18–1986 02 28
  8. BRĖDIKIS Jurgis (medicina, n. e. 1991, t. n. 1994, n. emeritas 2011) 1929 04 30–2021 08 15
  9. BUDRYS Dzidas (ekonomika, 1941) 1903 05 12–1971 05 15
  10. ČYRAS Aleksandras (statybos mechanika, 1985) 1927 03 15–2001 09 29
  11. DALINKEVIČIUS Juozas (geologija, 1941) 1893 06 0 1–1980 02 26
  12. DAUKŠAS Vitas (chemija, 2011, n. k. 1990, t. n. 2011) 1935 01 21–2013 04 26
  13. DOMARKAS Vladislavas (radiotechnika, ultragarso technika, n. k. 1985, t. n. 2011) 1939 08 17–2016 02 29
  14. GAUDRIMAS Juozas (menotyra, 1972) 1911 01 07–1994 12 03
  15. GIRA Liudas (poetika, 1946) 1886 09 06–1946 07 01
  16. GRIGELIONIS Bronius (matematika, n. k. 1972, t. n. 1987) 1935 11 01–2014 05 23
  17. GUDAVIČIUS Edvardas (istorija, n. k. 1996. t. n. 2000, 2011 n. emeritas) 1929 09 06–2020 01 27
  18. GUDELIS Vytautas (geografija, 1994) 1923 07 13–2007 07 17
  19. INDRIŪNAS Juozas (tekstilės technologija, 1968) 1896 01 26–1989 04 15
  20. IVANAUSKAS Tadas (zoologija, 1941) 1882 12 16–1970 06 01
  21. IVINSKIS Zenonas (istorija, 1941) 1908 05 25–1971 12 24
  22. JABLONSKIS Konstantinas (istorija, 1941 ir 1956) 1892 08 23–1960 07 28
  23. JANICKIS Jonas (fizikinė chemija, 1956) 1906 08 03–1998 06 18
  24. JANICKIS Vitalijus (chemija, n. e. 1994,1999, n. k. 2003, t. n. 2011) 1948 04 21–2018 09 09 
  25. JANULAITIS Augustinas (istorija, 1941) 1878 03 19–1950 05 22
  26. JANUŠKEVIČIUS Zigmas (biofizika, 1968) 1911 10 03–1984 05 26
  27. JUCYS Adolfas (teorinė fizika, 1953) 1904 09 12–1974 02 04
  28. JUODKAZIS Vytautas (geologija, n. e. 1994, n. k. 1998, t. n. 2011) 1928 11 01–2021 03  01
  29. JURGINIS Juozas (istorija, 1968) 1909 02 05–1994 07 05
  30. JURGUTIS Vladas (ekonomika, 1941) 1885 11 05–1966 01 09
  31. KADŽIULIS Leonas (augalininkystė, n. k. 1985, t. n. 2011) 1926 06 27–2014 06 12
  32. KAIRIŪKŠTIS Leonardas (miškininkystė, t. n. 1972, n. emeritas 2011) (1928 12 28–2021 07 15)
  33. KAIRYS Antanas (žemės ūkio mokslai, n. k. 1990, t. n. 2011) 1934 01 02–2017 10 13
  34. KOLUPAILA Steponas (hidrologija, 1941) 1892 09 14–1964 04 09
  35. KORSAKAS Kostas (lietuvių literatūra, 1949, n. k. 1946) 1909 10 05–1986 11 22
  36. KONTRIMAVIČIUS Vytautas (biologija, 1980, n. emeritas 2011) 1930 01 22– 2016 09 20
  37. KRĖVĖ-MICKEVIČIUS Vincas (literatūros mokslas, 1941) 1882 10 19–1954 07 07
  38. KRIŠČIŪNAS Jonas (žemės ūkis, 1946) 1888 01 05–1973 07 02
  39. KUBILIUS Jonas (matematika, 1962) 1921 07 27–2011 10 30
  40. KUDZYS Antanas (mechanika, n. k. 1980, t. n. 1990, n. emeritas 2011) 1925 05 19–2015 10 31
  41. KULVIETIS Genadijus ((mechanika, t. n. 2014) 1955 02 25–2020-12-12
  42. KUZMA Vladas (medicina, 1941) 1892 10 15–1942 06 08
  43. LANKUTIS Jonas (lietuvių literatūra, 1985, n. k. 1976) 1925 02 08–1995 03 05
  44. LARINAS Borisas (kalbotyra, 1949) 1893 02 12–1964 02 26
  45. LAŠAS Vladas (fiziologija, 1946) 1892 01 01–1966 01 02
  46. LAZAUSKAS Juozas (žemės ūkio mokslai, 1990) 1931 02 08–2010 10 11
  47. MALIŠAUSKAS Vaclovas (ekonomika, 1980, n. k. 1968) 1918 01 15–1996 03 07
  48. MARCINKEVIČIUS Algimantas Jonas (medicina, t. n. 1990) 1921 04 15–2014 02 19
  49. MARCINKEVIČIUS Justinas (lietuvių literatūra, 1990) 1930 03 10–2011 02 16
  50. MATULIS Juozas (fizinė chemija, 1941) 1899 03 19–1993 06 25
  51. MAŽIULIS Vytautas Juozapas (kalbotyra, 1976) 1926 08 20–2009 04 11
  52. MAŽYLIS Pranas (medicina, 1946) 1885 01 24–1966 02 28
  53. MERKYS Alfonsas (augalų fiziologija, 1976, n. emeritas 2011) 1927 02 20–2016 05 19
  54. MERKYS Vytautas (istorija, 1990) 1929 05 05–2012 07 25
  55. MEŠKAUSKAS Kazimieras (ekonomika, 1962) 1917 10 19–2011 02 28
  56. MYKOLAITIS-PUTINAS Vincas (literatūros mokslai, 1941) 1893 01 13–1967 06 07
  57. MINKEVIČIUS Jokūbas (filosofija, 1990, n. k. 1985) 1921 03 27–1996 05 0
  58. MOCKUS Jonas (kibernetika, 1972 n. k., 1976 t. n., n. emeritas 2011) 1931 06 18–2021 08 31
  59. NIUNKA Vladas (filosofija, 1976, ekonomika, n. k. 1962) 1907 08 17–1983 12 26
  60. OZOLINČIUS Remigijus (miškininkystė, 2011, n. e. 2004, 2009) 1956 11 14–2013 04 10
  61. PAVILIONIS Rolandas (filosofija, 1994) 1944 07 03–2006 05 10
  62. PRAGARAUSKAS Henrikas (matematika, 1994) 1947 03 15–2011 10 11
  63. PRANEVIČIUS Liudvikas (medžiagų inžinerija, n. k. 1987; t. n. 2007) 1943 03 20–2017 04 14
  64. POŽELA Juras (eksperimentinė fizika, 1968) 1925 12 05–2014 11 20
  65. PURĖNAS Antanas (organinė chemija, 1941) 1881 02 16–1962 11 05
  66. RAJECKAS Raimundas Leonas (ekonomika, 1987, n. k. 1980) 1937 10 27–1997 08 11
  67. RANČELIS Vytautas Petras (genetika, 1990 n. k., t. n. 2011) 1938 01 31–2021 01 13
  68. RIMKA Albinas (socialinės ekonomijos mokslai, 1941) 1886 02 16–1944 02 27
  69. RUDZIKAS Zenonas Rokus (fizika, 1994) 1940 08 16–2011 06 08
  70. SADAUSKAS Pranas (žemės ūkio mokslai, n. k. 1972, t. n. 1990, n. emeritas 2011) 1928 03 07–2021 08 25
  71. SALYS Antanas (kalbotyra, 1941) 1902 07 21–1972 07 31
  72. SAPRAGONAS Jonas (mechanika, n. e. 2001, 2006, t. n. 2011) 1942 08 19–2013 01 21
  73. SKARDŽIUS Pranas (kalbotyra, 1941) 1899 03 26–1975 12 18
  74. SLAVĖNAS Paulius (astronomija, 1968, n. k. 1949) 1901 07 21–1991 02 24
  75. STATULEVIČIUS Vytautas (matematika, 1972) 1929 11 27–2003 11 23
  76. ŠALČIUS Petras (ekonomika, 1942) 1893 01 25–1958 04 22
  77. ŠALKAUSKIS Stasys (filosofija, 1941) 1886 05 16–1941 12 04
  78. ŠILEIKA Algirdas (fizika, n. k. 1980; t. n. 1985; n. emeritas 2011) 1932 01 01–2018 06 08
  79. ŠIVICKIS Pranciškus (zoologija, 1941 ir 1956) 1882 09 30–1968 10 10
  80. ŠLIOGERIS Marijus Arvydas (filosofija, n. e. 1991, n. k. 1998, t. n. 2007) 1944 09 12–2019 12 18)
  81. UŠPURAS EUGENIJUS (energetija, n. e. 2001, t. n. 2011) 1955 07 24 – 2019 10 12
  82. VASILIAUSKAS Kazys (technika, 1941, n. k. 1946) 1879 03 17–1957 11 24
  83. VILKAS Eduardas (matematika, taikomoji matematika, 1985) 1935 10 03–2008 05 1
  84. VASILIAUSKAS Aleksandras (ekonomika, taikomoji ekonomika, n. e. 1991, 1996, 2001, 2006, n. k. 2009; t. n. 2011, n. emeritas 2015) 1940 01 25–2016 09 12
  85. VAŠKELIS Algirdas Povilas (chemija, 1998, n. k. 1990) 1937 01 19–2009 02 05
  86. VIŠČAKAS Jurgis (eksperimentinė fizika, 1976, n. k. 1972) 1927 04 18–1990 08 13
  87. VIŠOMIRSKIS Romanas (elektrochemija, 1976, n. k. 1972) 1928 02 17–1995 07 08
  88. ŽIUGŽDA Juozas (istorija, 1946) 1893 03 01–1979 03 27
  89. ŽUKAUSKAS Algirdas (šiluminė technika, 1962, n. k. 1956) 1923 02 02–1997 08 02
  90. ZAKAREVIČIUS Povilas (vadyba, n. e. 1996, 2001, 2006; t. n. 2011) 1945 06 14–2018 09 12
  91. ZINKEVIČIUS Zigmas (kalbotyra, n. k. 1987, t. n. 1990) 1925 01 04–2018 02 20

LMA nariai emeritai

  1. EITMINAVIČIŪTĖ Irena (biologija, n. e. 1991, 1996, 2001, 2006, n. emeritė 2011) 1931 06 13–2016 01 22
  2. RASTEIKIENĖ Liūda (biochemija, n. k. 1972, n. emeritė 2011) 1926 02 22–2015 07 17
  3. MIŠKINIS Algimantas (architektūra, n. k. 1996, n. emeritas 2011) 1929 06 25–2015 10 10
  4. SABALIAUSKAS Algirdas (lietuvių kalba, n. e. 1994, n. k. 1998, n. emeritas 2011) 1929 07 26–2016 04 17
  5. ŠEPETYS Lionginas  (filosofija, n. k. 1987, n. emeritas 2011) 1926 11 23–2017 12 09
  6. TYLA Antanas (istorija, n. e. 1991, 1996, 2001, 2006, n. emeritas 2011) 1929 10 29–2018 11 23

LMA nariai korespondentai

  1. AMBRAZEVIČIUS-BRAZAITIS Juozas (lietuvių kalba, 1941) 1903 12 09–1974 11 28
  2. BUČAS Jonas (ekonomika, 1946) 1900 11 11–1973 10 15
  3. BULAVAS Jonas (žemės ūkis, 1956) 1903 07 24–1984 10 07
  4. BULAVAS Juozas (valstybės ir teisės istorija, 1953) 1909 01 12–1995 07 20
  5. BURNEIKIS Juozas (energetika, 1976) 1931 03 01–2005 09 09
  6. DAGYS Jonas (botanika, 1956) 1906 10 11–1993 01 31
  7. DAGYS Raimundas (teorinė fizika, 1987) 1930 01 02–1996 02 26
  8. GIRDENIS Aleksas Stanislovas (lietuvių kalba, 1996) 1937 10 19–2011 09 16
  9. GIRDZIJAUSKAS Vytautas (bakteriologija, 1946) 1904 06 02–1972 10 24
  10. JASAITIS Antanas (biochemija, 1976) 1936 05 21–1999 01 11
  11. LASINSKAS Mykolas (vandens problemos, n. k. 1980, n. emeritas 2011) 1916 12 01–2020 05 25
  12. KULIKAUSKIENĖ Regina (archeologija, 1972) 1916 09 10–2007 03 28
  13. MACEVIČIUS Jonas (filosofija, 1953) 1922 02 28–1999 05 18
  14. MICKIS Algis (medicina, 1990) 1927 05 03–2006 09 07
  15. MINKEVIČIUS Antanas (botanika, 1956) 1900 05 18–1998 11 28
  16. NAVICKAS Konstantinas (istorija, 1985) 1917 10 18–2006 04 18
  17. NEMURA Antanas (automatika ir elektronika, n. k. 1962, n. emeritas 2011) 1927 08 06–2011 12 26
  18. NEŠUKAITIS Vytautas (automatika ir elektronika, 1962) 1915 10 27–1975 12 22
  19. PAKARKLIS Povilas (valstybės ir teisės istorija, 1946) 1902 11 10–1955 07 28
  20. PAULIUKEVIČIUS Gediminas Jonas (ekologija, 1987) 1938 01 01–2000 12 02
  21. PLEČKAITIS Romanas (filosofija ir pedagogika, 2009) 1933 08 11–2009 08 17
  22. PROKOPČIKAS Arijonas  (fizinė chemija, 1972) 1924 12 26–2001 03 03
  23. PUZINAS Jonas (istorija, 1941) 1905 09 18–1978 04 14
  24. RAJECKAS Valentinas (pramonės technologija, n. k. 1990, n. emeritas 2011) 1930 05 09–2013 10 07
  25. RUOKIS Viktoras (agrochemija, 1946) 1885 03 11–1971 12 26
  26. SIMANAVIČIUS Leonas (chemija, 1994) 1929 07 15–2006 01 28
  27. SMAILYS Alfredas (medicina, 1990) 1928 05 07–1995 04 28
  28. STYRA Boleslovas (atmosferos fizika, 1976) 1912 09 27–1993 02 13
  29. STRUKČINSKAS Mindaugas (biologija, 1985) 1925 06 25–2013 08 13
  30. ŠALKAUSKIS Kazys (teisė, 1942) 1885 03 04–1960 02 26
  31. ŠAPOKA Adolfas (istorija, 1941) 1906 02 13–1961 03 09
  32. ŠARMAITIS Romas (istorija, 1972) 1909 10 26–1995 07 20
  33. TONKŪNAS Juozas (žemės ūkis, 1956) 1894 03 29–1968 05 06
  34. ULVYDAS Kazys (lietuvių kalba, 1972) 1910 08 14–1996 03 16
  35. VABALEVIČIUS Stasys (statyba, sanitarinė technika, 1956) 1901 07 21–1985 11 24
  36. VAITKEVIČIUS Bronius (istorija, 1980) 1926 10 06–2002 06 24
  37. VANAGAS Aleksandras (lietuvių kalba, 1990) 1934 08 12–1995 04 13
  38. VANAGAS Eimutis Vladislovas (teorinė fizika, 1976) 1930 04 27–1990 04 14
  39. VASINAUSKAS Petras (žemės ūkis, 1956) 1906 12 14–1995 10 01
  40. VENCLOVA Antanas (literatūra, 1949) 1906 01 07–1971 06 28
  41. VIRBICKAS Juozas (biologija, 1994) 1939 10 08–2006 03 23
  42. ZABORSKAITĖ Vanda (lietuvių literatūra, 1990) 1922 12 24–2010 12 27
  43. ŽILĖNAS Alfonsas (ekonomika, 1976) 1921 10 27–2005 10 20

LMA nariai ekspertai

  1. DIRSĖ Aloyzas (žemės ūkio mokslai, 1991) 1931 11 05 – 2016 06 29
  2. ČESNYS Gintautas Jurgis (medicina) 1940 04 23–2009 09 28
  3. KUTKEVIČIUS Stasys (chemija, 1991) 1925 01 19–1994 02 13
  4. NORKUS Povilas (chemija, 1991) 1928 04 10–2016 04 28
  5. ŠVEDAS Alfonsas (žemės ūkis, 1994, 1999) 1930 11 14–2001 04 22
  6. TARVYDAS Vytautas Vladislovas (žemės ūkio mokslai, 1994) 1936 01 19 – 2016 04 18
  7. VAIČEKONIS Pranas (teisė, 1996, 2001) 1928 01 01–2006 10 14

LMA užsienio nariai

  1. ALFIOROVAS Žoresas (Alferov Žores) (fizika) Rusija, 1933 11 08–2019 03 01
  2. ALIMOVAS Aleksandras (Aleksandr Alimov) (zoologija, hidrobiologija, 2002, Rusija)
  3. ALMENAS Kazys Kęstutis (energetika, 2014) JAV, 1935 04 11–2017 10 07
  4. BALYS Jonas (tautosaka, 1994) JAV, 1909 07 02–2011 09 09
  5. DEIVISAS A. G. Filipas (DAVIS A. G. Philip) (astronomija, 1997) JAV, 1929 01 09–2016 03 28
  6. EKMANIS Juris (fizika, 2007) Latvija, 1941 12 02–2016 04 09
  7. FREIMAS Džonas (FRAME John) (agronomija, 2000) D. Britanija, 1930 10 10–2006 11 28
  8. FROLOVAS Konstantinas (FROLOV Konstantin) (mechanika, 2004) Rusija,1932 07 22–2007 11 18
  9. GIMBUTIENĖ Marija (archeologija, 1990) JAV, 1921 01 23–1994 02 02
  10. GREIMAS Algirdas Julius (filosofija, 1990) Prancūzija, 1917 03 09–1992 02 27
  11. IVANOVAS Viačeslavas (Ivanov Viačeslav) (kalbotyra, 2007) Rusija, 1929 08 21–2017 10 07
  12. KAŠUBA Romualdas (mechanika, 1999) JAV, 1931 03 01– 2019 10 10
  13. KEMPBELAS Piteris Nelsonas (CAMPBELL Peter Nelson) (biologija, 2000) Jungtinė Karalystė, 1921 11 05–2005 02 07
  14. KENIGSENAS Larsas Kenigas (KÖNIGSSON Lars-König) (geologija, 1994) Švedija, 1933 02 24–2001 12 05
  15. KLIORĖ Arvydas (fizika, 1994) JAV, 1935 08 05–2014 12 08
  16. MARTINSONAS Indrekas (MARTINSON Indrek) (fizika, 1998) Švedija, 1937 12 26–2009 11 14
  17. MIKELINIS Gvidas (MICHELINI Guido) (kalbotyra, 2007) Italija, 1951 07 02–2020 11 25
  18. NANSENAS Peteris (NANSEN Peter) (žemės ūkis, 1994) Danija, 1938 07 08–1999 10 26
  19. SENAS Alfredas Erichas (SENN Alfred Erich) (istorija, 1994) Vokietija, 1932 04 12–2016 03 08
  20. SĖGALIS Bal Radžas (SEHGAL Bal Raj) (energetika, 2014) Švedija, 1933 09 02–2018 02 26
  21. SNIEČKUS Viktoras Algirdas (organinė chemija, 1997), Kanada, 1937 08 01–2020 12 18
  22. STRADINIS Janis (STRADIŅŠ Jānis) (chemija, 1994, Latvija) 1933 12 10–2019 11 29
  23. ŠMIDAS Volfgangas P. (SCHMID Wolfgang P.) (kalbotyra, 1994) Vokietija 1929 10 25–2010 10
  24. ŠMOLSTYGAS Viljamas Rygelis (William Riegel Schmalstieg) (kalbotyra, 2006, JAV) 1929 10 09–2021 01 22
  25. ŠUŠČENIA Leonidas (SUŠČENIA Leonid) (biologija, 1994) Baltarusija, 1929 11 11–2015 04 20
  26. ŠOLCAS Fridrichas (Scholz Friedrich) (kalbotyra, 2007) Vokietija, 1928 03 01–2016 05 27
  27. ŠOTE Lenartas (SCHOTTE Lennart) (miškininkystė, 1999) Švedija, 1926 12 10–2005 06 26
  28. TRAJKOVSKIS Viktoras (TRAJKOVSKI Viktor  (agronomija, 2007) Švedija, 1941 11 17–2018 04 20
  29. VORONCOVAS Nikolajus Nikolajevičius (biologija, 1997) Rusija, 1934 01 01–2000 03 03